خرید اینترنتی

خرید مانتو برای افراد با شکل بدنی مختلف
بروز شده در تاریخ :

خرید مانتو برای افراد با شکل بدنی مختلف

داشتن یک استایل بی نقص، بی شک آرزو هر فردی می‌ باشد. حال از آنجایی‌ که هر انسانی دارای یک فرم بدن متفاوت است و هیکل هیچ‌ کس شبیه‌ به هم نیست، افراد باید بدن خود را به‌ خوبی بشناسند تا بتوانند بهترین لباس را با فرم بدن تهیه کنند.

زمانی ‌که شما فرم لباس مناسب با بدنتان را تهیه کنید، می ‌توانید در چشم بقیه افراد زیباتر و حتی خوش‌ هیکل تر نشان داده شوید. ازهمین ‌رو توجه کردن به فرم بدن اهمیت بسیار زیادی دارد.

حال در ادامه با ما همراه باشید تا با کاملا شما را در مورد خرید مانتو با فرم بدن ‌های مختلف راهنمایی کنیم و به شما حتی آموزش دهیم که چگونه فرم بدن خود را شناسایی نمایند تا از این به بعد خرید لباس و مانتو برای شما راحت شود.

شناسایی فرم بدن ها

معمولاً فرم‌ های بدن را نسبت به اشکال هندسی شناسایی می ‌کنند. از همین رو باید شما هم برای این‌ که استایل بهتری داشته باشید، باید اول فرم بدن خود را شناسایی کنید که در ادامه توضیحات بیشتری در این خصوص شرح می دهیم. شما می‌توانید انواع محصولات ازاین دست را در فروشگاه مزون پامچال هم به به صورت حضوری و هم به صورت غیر حضوری خریداری نمایید و از کیفیت مناسب و همین طور قیمت ‌های باورنکردنی این مجموعه بهره‌مند شوید.

فرم بدن دایره ای

فرم‌ های بدن دایره ‌ای معمولاً افرادی هستند که از قسمت بالا تنه خود اضافه ‌وزن پیدا می ‌کنند. به‌ عنوان مثال ممکن است این افراد پاهایی به ‌شدت لاغر و بالاتنه چاقی داشته باشند. این افراد که به حالت سیب مانند هم مشهورند فرم بدن دایره‌ ای‌ شکل دارند. برای این دسته افراد بهتر است که از شلوارهای گشاد و مانتوهای فیت استفاده کنند.

از آنجایی‌ که پاهای آن‌ ها نسبت‌ به بالاتنه لاغرتر است، می توانند شلوارهای گشادی را انتخاب کنند تا این لاغر بودن پاها زیاد به چشم نیاید. توجه داشته باشید که مانتو نباید به‌ شدت برای بدن تنگ باشد. زیرا ممکن است برخی از این افراد دارای شکم و پهلو باشند و تنگ بودن بیشتر از حد مانتو جلوه ناپسندی را ایجاد می‌ کند.

اگر می ‌خواهید که جلوه‌ زیباتری داشته باشید بهتر است که مانتوهای بلند را انتخاب کنید. مانتوهای بلند علاوه‌ بر بلند قدتر و حتی لاغرتر نشان دادن، باعث می ‌شوند تا فرم بدن کمی اصلاح شود. همچنین محدودیت رنگ برای انتخاب مانتو وجود ندارد و شما می ‌توانید هر مدل و هر رنگ مانتو را انتخاب کنید.

فقط بهتر است که از شلوارهای تنگ و مانتوهای کوتاه استفاده نکنید. زیرا فرم بدن شما را گردتر نشان می ‌دهند و حتی ممکن است افرادی که کمی دچار اضافه ‌وزن هستند را چاق ‌تر نشان دهد.

فرم بدن مستطیلی

منتقد وعده‌ای از فرم‌های بدن مدل مستطیلی شکل است اگر به شکل هندسی مستطیل توجه کنید همه ابعاد و اندازه‌ های آن به یک اندازه است و خمیدگی یا منحنی در آن ایجاد نمی‌ شود. افرادی هم که دارای این مدل شکل فرم بدن هستند هم همین گونه ‌اند.

یعنی این‌ که هم قسمت پاها و بالاتنه آن‌ ها باید هم چاق می‌ شود. این مدل افراد بهتر است که از لباس‌ های فیت و مانتو شلوارهای ست استفاده کنند. معمولاً افرادی که فرم بدن مستطیلی شکلی دارند، کمر آن‌ ها بلندتر از پاهایشان است و پیشنهاد می شود مانتوهای بلند را انتخاب نکنند. زیرا مانتوهای بلند باعث بلند تر و کشیده‌ تر نشان ‌دادن بالاتنه می‌ شود و جلوه نامناسبی را ایجاد می‌ کند.

مانتوهایی تا قد زانو و کوتاه برای این مدل افراد مناسب می باشد  و همچنین بهتر است که شلوارهای تنگ یا خیلی گشاد را انتخاب نکنند زیرا حالت فرم بدن شما را به‌ هم می‌ ریزد البته مانتوهای پیشنهادی برای این مدل افراد بهتر است که جلو باز باشد تا کمی فرم بدن از حالت مستطیلی خارج شود.

فرم بدن مثلثی

افراد با فرم بدن و مثلثی معمولاً شانه‌ هایی پهن و کمر باریکی دارند. این افراد به دلیل شانه ‌های پهن خود بهتر است که از مدل مانتوهای اپل دار و آستین‌ های پفی دوری کنند.

زیرا اپل باعث پهن ‌تر نشان ‌دادن شانه می ‌شود و اصلا هم جلوه خوبی برای افراد فرم مثلثی ایجاد نمی‌ کند بهتر است که مانتوهای ساده که شانه آن ‌ها هیچ طرح و نقشی ندارد و تا حد امکان آستین‌ های آن‌ ها ساده است استفاده نمایند.

می‌ توانید برای این ‌که تقارنی در استایل ایجاد شود مانتوهایی را انتخاب نمایید که از قسمت کمر به پایین کمی چین هستند و کمی پف دارند. این مدل مانتوها باعث می ‌شوند تا پایین ‌تنه‌ شما هم به نوعی پهن ‌تر نشان داده شود و این پهن بودن شانه زیاد به چشم نیاید. همچنین برای این افراد شلوارهای گشاد یا تنگ مناسب است.

در واقع محدودیتی برای انتخاب شلوار وجود ندارد فقط توجه داشته باشید که مانتوهایی را انتخاب کنید که قسمت بالاتنه او کاملاً ساده و از کمر به پایین طرح‌ دار شود.

فرم بدن ساعت شنی

اندام‌ های ساعت شنی جزو بهترین و ایده‌آل ‌ترین اندام ‌ها محسوب می‌ شوند. ازهمین ‌رو محدودیتی برای انتخاب مانتو برای این فرم‌ ها وجود ندارد.

فقط شما باید به چند نکته ساده توجه داشته باشید. معمولاً افراد با فرم بدن ساعت شنی بالاتنه پهن، کمر باریک و پایین‌ تنه پهنی دارند. توجه داشته باشید که مانتوهایی را انتخاب نمایید که فیت بدن باشد. در کل فرقی نمی‌ کند که دارای چه نوع فرم بدنی هستید. هرچه مانتو و شلوار بهتر فیت باشند و با بقیه استایل شما همخوانی داشته باشد جلوه زیباتری را ایجاد می‌ کند.

اگر می ‌خواهید که باریکی کمر بیشتر به چشم بیاید بهتر است که مانتوهایی را انتخاب کنید که دارای کمربند هستند. این مدل مانتوها کمر شما را باریک ‌تر نشان داده و فرم و حالت آن‌ ها را بهتر حفظ می ‌کنند.

همچنین مانتوهای جلو باز نیز گزینه خوبی برای شما می ‌باشند. اگر قد شما کوتاه است و فرم بدن ساعت شنی است بهتر از مانتوهای بلند تا مچ پا را انتخاب نمایید. زیرا همان ‌طور که در مطالب بالا هم بیان شد مانتوهای بلند می ‌توانند باعث شوند تا افراد قد بلندتر نشان داده شوند. ازهمین‌ رو کوتاهی قد شما به چشم نمی‌ آید و کشیده‌ تر نشان داده می ‌شوید.

فرم بدن مثلث یا گلابی

در بالا بیان کردیم افرادی که فرم بدن مثلثی داشتند از قسمت شانه پهن بودند و کمر باریکی داشتند. حال این مدل مثلثی که به گلابی هم خیلی مشهور است افراد از قسمت پایین‌ تنه چاق می‌ شوند و فرم بالا تنه آن‌ ها اصلا تغییر نمی‌ کند.

این افراد برای این که تعادلی در بین بالا تنه و پایین‌ تنه ایجاد کنند بهتر است مدل ‌های مانتوهایی تا قد زانو را انتخاب کنند. مانتوهای کوتاه باعث کوتاه‌ تر نشان ‌دادن پاها شده و بیشتر گلابی بودن بدن و فرم مثلثی به چشم می‌ آید.

البته مانتوهای بلند هم گزینه مناسبی برای این مدل افراد هستند همچنین شما بر خلاف مدل‌ های مثلثی که از قسمت شانه پهن هستند می ‌توانند مانتوهایی را انتخاب کنند که سرشانه آن ‌ها پف باشد یا آسیب ‌های آن‌ ها طرح داشته باشد. این‌ گونه براثر خطای چشمی بالاتنه کمی بزرگ ‌تر نشان‌ داده‌ شده و تقارنی در بین بالا تنه و پایین ‌تنه ایجاد می ‌شود

نکاتی در خصوص خرید مانتو

در مطالب بالا اشاره ای به فرم بدن‌ ها و انواع آن ها کردیم. حال در کل نکات مهمی در خصوص خرید مانتو وجود دارد که هر فردی باید آن ‌ها را رعایت کند. به‌ عنوان مثال افرادی که دارای اضافه ‌وزن هستند و جزو دست افراد چاق محسوب می ‌شوند بهتر است از مانتوهای راه ‌راه و خطی استفاده کنند. خط‌ ها باعث خطای دید شده و این افراد را لاغرتر نشان می ‌دهند.

همچنین از خط ‌های عمودی به‌ هیچ‌ عنوان استفاده نکنند. مدل‌ های چهارخونه و مانتوهایی که خط‌ های عمودی دارند باعث چاق ‌تر نشان‌ دادن افراد می ‌شوند. همچنین اگر خیلی لاغر هستید بهتر است که مانتوهایی را انتخاب کنید که کمی پف دارد و حتی یک سایز از سایز اصلی شما گشادتر هستند.

در کل خط ها با ایجاد کردن خطای دید می‌‌ توانند باعث پرتر نشان ‌دادن هیکل شما شوند. همچنین توجه داشته باشید که در کل اصلا محدودیتی برای انتخاب مانتو وجود ندارد. هر فردی که مایل باشد می‌ تواند هر مدل مانتویی را که دوست دارد بپوشد اما اگر می ‌خواهید طبق مد روز و قوانین و استانداردها پیش بروید بهتر است به مطالبی که در بالا بیان شد توجه فرمایید

 


محصولات پیشنهادی

برچسب ها :
نقشه سایت طراحی شده توسط : میهن وی